• WYCIECZKA DO KOLNA

• 13 lutego 2024 roku przedszkolaki i starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kolna. Pierwszym punktem programu była wizyta w „Green Factory”, gdzie młodsze dzieci skorzystały ze wspaniałej sali zabaw, a starsze z kręgielni. Potem zjedli smaczną pizzę. Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodku Kultury w Kolnie na przedstawienie pt. „Nasz Shrek. Baśń o tolerancji”. Spektakl zawierał bardzo ważne przesłanie o tolerancji. Humorystyczna adaptacja teatralna utworu zapewniła młodym widzom dużą dawkę emocji i wspaniałych wrażeń.

• PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI PACZUSZKA DLA MALUSZKA

• Nasz szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA organizowanej przez Fundację Małych Stópek, której adresatami są różnorodne instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.  Organizacją akcji w naszej szkole zajął się Szkolny Klub Wolontariusza przy wsparciu parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Turośli. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, jak również księdzu proboszczowi i parafianom z Turośli i Karwicy za wszystkie dostarczone dary, gesty życzliwości i wszelką pomoc okazaną w trakcie trwania zbiórki. Zgromadzone dary zostały przekazane dla DOMU SAMOTNEJ MATKI IM. BŁ. MARIANNY BIERNACKIEJ CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ w Ełku.