Aktualności

          • Wycieczka do Łomży

          • 15 czerwca 2026 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Głównym punktem programu był udział w spektaklu „Niesamowite przygody skarpetek” w Teatrze Lalki i Aktora. Dzieci miały również okazję wziąć udział w ciekawej lekcji teatralnej, podczas której poznały tajniki pracy aktorów i funkcjonowania teatru.

            Po części kulturalnej uczestnicy wycieczki spędzili aktywnie czas w sali zabaw Krokospoko, a następnie zjedli posiłek w restauracji McDonald’s. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń oraz okazji do wspólnej zabawy.

          • WYCIECZKA TORUŃ - POZNAŃ - GNIEZNO

          • WYCIECZKA

            TORUŃ - POZNAŃ - GNIEZNO

            Za nami trzy dni pełne wrażeń, nowych doświadczeń i ciekawych miejsc!

            Pierwszy dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Toruniu. Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach biologicznych „Mistrzowie adaptacji”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Partaczy, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wypiekania tradycyjnych toruńskich pierników. Po obiedzie wyruszyliśmy na spacer z przewodnikiem, poznając najciekawsze zakątki miasta.

            Drugi dzień upłynął pod znakiem zwiedzania Poznania. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Ostrowie Tumskim, następnie spacerowaliśmy po Starym Rynku i jego okolicach. Punktualnie o godzinie 12:00 obejrzeliśmy słynne poznańskie koziołki, które codziennie pojawiają się na wieży ratuszowej i trykają się rogami. Dużą atrakcją była również przejażdżka kolejką Maltanką do Nowego ZOO, gdzie mogliśmy podziwiać zwierzęta z różnych stron świata.

            Ostatni dzień spędziliśmy w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim. Odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedrę Gnieźnieńską oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Była to doskonała okazja do poznania miejsc związanych z historią początków naszego państwa.

            Dziękujemy Panu przewodnikowi Koziolkowy Przewodnik • Poznań, Gniezno & Szlak Piastowski za dwa dni pełne historii i wielu ciekawostek

            Wracamy zmęczeni, ale bogatsi o nowe wspomnienia, wiedzę i wspólnie spędzony czas.

            Serdecznie dziękujemy Makowski Group za organizację wycieczki

          • Dzień Pustej Klasy

          • W ramach Dnia Pustej Klasy uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach integracyjnych i twórczych. Dzieci wykonywały piękne bukiety z darów natury, wykorzystując kwiaty, liście i trawy z najbliższego otoczenia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także układanie pierwszej litery swojego imienia z naturalnych materiałów, co rozwijało kreatywność i wyobraźnię uczniów.

            Podczas tego dnia nie zabrakło również aktywności ruchowych. Uczniowie chętnie grali w piłkę nożną oraz aktywnie korzystali z placu zabaw, spędzając czas w radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzień Pustej Klasy był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, kontaktu z naturą oraz integracji zespołu klasowego.

          • Jak nie czytam jak czytam

          • W dniu 12.06.2026r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do sięgania po książki dla przyjemności.

            W ramach akcji uczniowie zgromadzili się w wyznaczonych miejscach na terenie szkoły i wspólnie czytali swoje ulubione książki. Każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania wybranego tytułu oraz opowiedzenia o bohaterach i treści książki, która szczególnie go zainteresowała. Wśród czytanych pozycji znalazły się powieści przygodowe, fantasy, książki obyczajowe, komiksy oraz literatura popularnonaukowa.

            Akcja przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu, chętnie dzielili się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi i wymieniali rekomendacjami książkowymi. Wspólne czytanie pokazało, że książka nadal stanowi atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu oraz rozwijania wyobraźni i wiedzy.

            Udział w akcji przyczynił się do promowania czytelnictwa, integracji społeczności szkolnej oraz kształtowania pozytywnych nawyków związanych z obcowaniem z literaturą.

          • Dzień Rodziny w naszej szkole

          • W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny, pełen radości, uśmiechu i wspólnie spędzonego czasu. Spotkanie rozpoczęły występy dzieci, które zaprezentowały się przed swoimi rodzicami, bliskimi i całą społecznością szkolną.

            Po części artystycznej na uczestników czekało wiele atrakcji. Ogromną radość najmłodszym sprawiły kolorowe dmuchańce, przy których od razu zrobiło się gwarno i wesoło. Nie zabrakło także konkurencji sportowych oraz emocjonujących gier terenowych. Dzieci z wielkim zapałem ruszyły na poszukiwanie ukrytych zadań, uważnie śledziły wskazówki i chętnie podejmowały kolejne wyzwania.

            W programie znalazły się również pokazy chemiczne Chemical Power, które dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wrażeń.

            Jak zawsze nie zabrakło zaprzyjaźnionych strażaków z OSP w Hejdyku Dziekujemy im serdecznie za obecność

            Na uczestników czekały także słodkie przekąski, pyszne lody oraz ognisko z kiełbaskami. Chętni mogli zajrzeć również na kiermasz książek i znaleźć coś ciekawego dla siebie.

            Był to dzień pełen dobrej zabawy, rodzinnej atmosfery i wspólnych chwil, które na długo zostaną w naszej pamięci.

            Serdeczne podziękowania dla Leszek Makowski oraz Lodziarnia Tu po Lody Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i piękną, rodzinną atmosferę!