Aktualności

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2024 r. o godzinie 8:00.

            Rano jedzie autobus tak jak zawsze. Powrót we własnym zakresie po spotkaniu z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy !

          • REALIZACJA PROJEKTU „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

          • W roku szkolnym 2023/2024 realizowaliśmy z przedszkolakami ogólnopolski projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Czytelniczą przygodę z misiem zaczęliśmy od stworzenia kącika książki i głośnego czytania w naszej grupie przedszkolnej. Następnie pluszowy miś zaczął wędrować po domach dzieci wraz z dzienniczkiem, w którym rodzice wpisywali tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek. Działania te w pewnym stopniu wzmocniły więzy rodzinne, pokazały wartościowy sposób spędzania wolnego czasu oraz wzbudziły zainteresowanie książką. Za udział w projekcie otrzymaliśmy certyfikat udziału i podziękowanie.

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI " NIECH SŁOWA SIĘ NIOSĄ"

          • 15 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się XII Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem Niech słowa się niosą. Wzięli w nim udział  chętni uczniowie od klasy I  do klasy VIII,  a także dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było  rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcanie do występów na scenie.

                Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach  zostali:

            Oddział przedszkolny:

            1. Amelia Murach
            2. Marcelina Krysiak
            3. Aleksandra Półtorak

            Klasy I – III

            1.Maria Gołaś

            2. Amelia Warczak

            3. Maja Banach

            Klasy V- VII

            1. Łucja Nietupska
            2. Filip Krawczyk
            3.  Oliwier Dziczek

              Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Dodatkowo uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z zajęć polonistycznych.

          • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

          • Dzień Pustej Klasy był dla dzieci wyjątkowym przeżyciem. Spędziły go na świeżym powietrzu, w pełni korzystając z uroków natury. Obserwowały i rozpoznawały różne rodzaje chmur, co było zarówno edukacyjne, jak i fascynujące. Dodatkowo, dzięki słońcu i roślinom, mogły tworzyć tymczasowe roślinne tatuaże, co dostarczyło im wiele radości i kreatywnej zabawy. Na koniec, tworzyły Laurki z natury, wykorzystując do tego zebrane rośliny, co pozwoliło im wyrazić swoją wdzięczność i podziw dla otaczającego je środowiska. Był to dzień pełen nauki, zabawy i bliskości z naturą.

          • BENEFIS ERNESTA, upamiętniający bohatera - Ernesta Banacha,

          • 24 maja nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim niewątpliwie był BENEFIS ERNESTA, upamiętniający bohatera - Ernesta Banacha, który zginął ratując tonących ludzi

            Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w kategorii "Piscy malarze"

          • KONKURS BEZPIECZNY SMYK NA WARMII I MAZURACH

          • 24 maja 2024r. w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbył się powiatowy etap konkursu wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny Smyk na Warmii i Mazurach", który adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na podstawie książki dla dzieci "Na ratunek Poli".

            Naszą szkołę reprezentowały Amelia Warczak i Maja Banach, uczennice klasy trzeciej, które zajęły II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy wygranej!

          • GMINNY KONKURS "MAŁY RATOWNIK" W JEŻACH

          • Dnia 21 maja 2024 r. odbyła się w  Szkole Podstawowej w Jeżach IX edycja Gminnego Konkursu Pierwszej  Pomocy dla uczniów szkół podstawowych o tytuł  „ Małego  Ratownika”  poświęcona pamięci Ernesta Banacha. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Gruszka klasa III, Karol Bors klasa III, Piotr Krysiak klasa II.

          • II Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej w Szkole nr 2 w Piszu

          • 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej.Naszą szkołę reprezentowały Maria Gołaś z klasy III i Liliana Waszkiewicz z klasy I. Gratulujemy wygranych!

          • III GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY " EKOLOGICZNI OD DZIECKA'

          • 26.04. odbył się organizowany przez naszą szkołę III Gminny Konkurs Ekologiczny ,,Ekologiczni od dziecka".

            Wzięło w nim udział 8 szkół z naszej gminy.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

            I miejsce • Szkoła Podstawowa w Hejdyku

            II miejsce • Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu

            III miejsce • Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym

            Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje !!! Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów Dziękujemy wszystkim szkołom za udział i do zobaczenia za rok.

          • XXV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz.

          • Dnia 25.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyły się XXV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz.

            Bardzo miło nam ogłosić, iż w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 3 miejsce

            W klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych na podium znaleźli się:

                                                           I miejsce Piotr Krysiak kl. II

                                                          II miejsce zajęli

                                                                          • Urszula Nosek kl. IV

                                                                          • Nikodem Jędrzejczyk kl.VIII

                                                                          • Filip Cieloszczyk kl. VIII

                                                          III miejsce - Amelia Warczak kl. III

            Amelia Stachelek zajęła miejsce V, Julia Olszewska miejsce VI.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!