• Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę"

• W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę" Szkoła Podstawowa w Hejdyku otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 664,00 zł oraz wkład własny. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zrealizowali program zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

• PROGRAM PROFIAKTYCZNY " Profilaktyka Smyka"

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas I-III oraz oddziału  przedszkolnego realizowali zajęcia z programu profilaktycznego  „Profilaktyka Smyka”.

Lekcje odbywały się zgodnie z tematyką proponowanych scenariuszy. Uczniowie poznali Polę, bohaterkę wszystkich opowiadań. Podczas zajęć: przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych  oraz zabaw nad  wodą, uświadomiły sobie kiedy i jak używać  numeru alarmowego,  jak postępować w  niebezpiecznej sytuacji, jak nie być obojętnym na drugiego człowieka, nabyły wiedzę o sposobach dbania o własne życie i zdrowie, uczyły się asertywności w stosunku do obcych osób, opanowały zasady  bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, kolorowały  rysunki  zgodnie z tematyką programu oraz śpiewały piosenkę. Za udział w zajęciach otrzymywały pieczątki.  Na koniec odebrały dyplomy za uczestnictwo.

• „Ekoeksperymentarium”

• Uczniowie klasy II i III realizowali program pt. „Ekoeksperymentarium”. Celem jego było podnoszenie świadomości w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na zmiany klimatu. W ramach projektu wzięli udział w edukacyjnej grze ekologicznej, która w prosty sposób uczy i rozwija dobre ekologiczne praktyki u dzieci, podpowiada jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.

Uczniom udało się uzyskać tytuł Mistrzów Ekologii.

• KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Programem tym objęci zostali uczniowie klas I –III oraz przedszkolaki.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych  poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały  korzyści płynące z ruchu.

Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych  nabyliśmy  prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

•     15 czerwca 2022r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Olsztyna. Stolica naszego województwa powitała uczniów pogodą doskonałą na podróże – nie za gorąco i nie za chłodno.   Najpierw kino (historia „ Detektywa Bruno” wzruszyła i rozbawiła), potem spacer wokół zamku i wizyta u Kopernika, a na koniec harce w parku trampolin. Nie zabrakło też posiłku  w McDonald’ s.  Do domu uczniowie wrócili w dobrym humorze.

• Warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego

• 22 czerwca  mieliśmy przyjemność gościć Pana Przemysława Szabłowskiego z Nadleśnictwa w Piszu, który poprowadził warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego. Pan Przemysław przywiózł też ze sobą owady - straszyka olbrzymiego o imieniu Bunia oraz patyczaki, które wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Usłyszeliśmy od naszego gościa wiele ciekawych informacji na ich temat. Dzieci  miały nawet okazję potrzymać te niezwykłe stworzenia.

Pięknie dziękujemy Panu Przemysławowi za  bardzo interesujące warsztaty.

• Wycieczka do Warszawy

• 21 czerwca 2022 r. uczniowie klas 0-III odbyli wycieczkę do Warszawy. W niezwykłym Planetarium  wyruszyli na  podbój kosmosu, zobaczyli wnętrze wulkanu i oceaniczne głębie. Bawili się w badaczy i odkrywców, wykonując  różne ciekawe doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Przenieśli się w historyczne czasy, zwiedzając Zamek Królewski. Niewątpliwą atrakcją było również spotkanie z egzotycznymi zwierzętami w  ogrodzie zoologicznym.

• SKARPETKOWE HISTORIE - KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

• Uczniowie klasy II wzięli udział  w  konkursie literacko-plastycznym "Skarpetkowe historie" organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszu. Napisali nowe  przygody skarpetek i zdobyli I miejsce oraz główną nagrodę, którą  jest udział w spotkaniu autorskim i warsztatach z samą autorką Justyną Bednarek.

Gratulujemy klasie II

• Czytamy Razem z Małym Misiem

• W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki uczestniczyły w programie „Czytamy razem z Małym Misiem” Dzieci  wybrały grupową maskotkę-misia, którego nazwały Franuś.  Zdjęcie misia i kartka dzienniczka odbywały podróż po domach przedszkolaków, a pluszak „zamieszkał” w klasowym kąciku czytelniczym. Pełnił rolę przewodnika po świecie literatury. W domu na  karcie dzienniczka rodzice wpisywali tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek. Każdego dnia odbywało się również czytanie  dzieciom fragmentów książek dobranych do ich wieku, możliwości, zainteresowań i potrzeb. Udział w tym programie przyczynił się do rozwoju czytelnictwa. Zachęcił rodziców do czytania w domu swoim dzieciom.

• DZIEŃ DZIECKA 2022

• Uczniowie klasy IV w przedstawieniu "Bazyliszek".

Uczniowie klasy VII i VIII w przedstawieniu "Czerwony Kapturek" w języku niemieckim.