• Pieczenie Pizzy

• 27 października dzieci z oddziau przedszkolnego i uczniowie klas I-III wzięli udział w pieczeniu pizzy. Dzieci przyniosły swoje ulubione składanki. Powstały kompozycje z szynki, salami, sera, pieczarek. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone.

• Wycieczka do Ełku

• 25 października przedszkolaki i uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w  jednodniowej wycieczce do Ełku, podczas której obejrzeli pełen niesamowitych przygód i magicznych bohaterów animowany film pt. „Kopciuszek i kamień życia”. Wzięli również udział w zajęciach edukacyjnych opartych na systemach Lego Education, Duplo, Technic i elektroniki EV3,  rozwijających logiczne myślenie, panowanie nad nowymi technologiami, tworzenie różnych konstrukcji -„Kolej Na Klocki”. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła dzieciom również gra w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu  w laserowy paintball. Uczestnicy zdobywali punkty poprzez trafienie przeciwnika urządzeniem z opcją podczerwieni LED.   Na koniec wszyscy udali się na   posiłek do  restauracji McDonald's.
            To był  dzień pełen miłych wrażeń. Już wszyscy z niecierpliwością czekają na propozycję następnej wycieczki.

• Spotkanie z pisarką- Panią Justyną Bednarek

• 20 października 2022r.  klasa trzecia pod opieką pani Ewy Stachelek  wyruszyła do  Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu. Czekało tam na nich nie lada przeżycie – spotkanie z autorką szkolnej lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, panią Justyną Bednarek. Pani Justyna okazała się osobą bardzo ciepłą, życzliwą i wspaniałym rozmówcą, a także niezwykle sympatyczną gawędziarką. Opowiedziała nam nie tylko o swoich książkach, ale także o swoim dzieciństwie, pracy i okolicznościach zostania pisarką. Słuchaliśmy jej z zapartym tchem, gdyż historie te były niezwykle ciekawe, a zarazem niesamowite, a czasem wręcz humorystyczne. Dzieci wykonały też według własnego pomysłu skarpetki. Spotkanie uwieczniono wspólnymi fotografiami.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

•      14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym pięknym dniu odbyło się również  ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 przemówieniem  Pani Dyrektor, która  powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie pierwszych klas przedstawili wspaniały program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała P. Dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty przygotowane przez rodziców.
                    Następnie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor Krystyna Kalinowska  krótko przedstawiła  historię  obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Mówiła również o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła nauczycielom siły i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos uczniom, którzy śpiewem i wierszem podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za serce i codzienny trud.
                    Potem P. Dyrektor uroczyście wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom.
            Również głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie ich dzieci.

Kochane Pierwszaki!
            Cieszę się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzę Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jestem  przekonana, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Mam nadzieję, że  wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci.
            Wychowawczyni – Ewa Stachelek

• EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW

•        Szkoła Podstawowa w Hejdyku wzorem lat ubiegłych włączyła  się w obchody Europejskich Dni Ptaków. Akcja polega na zorganizowaniu wycieczek po najbliższej okolicy celem wspólnego obserwowania i liczenia ptaków, które zbierają się do zimowych odlotów. Wzięli  w niej udział uczniowie klasy I- III i VII naszej szkoły. Symbolem Europejskich Dni Ptaków 2022 została modraszka. Nie jest to przypadkowy wybór. Jej żółto-błękitne upierzenie kojarzy się z flagą Ukrainy. W ten sposób chcemy wyrazić nasze wsparcie dla walczącej z najeźdźcą Ukrainy, dla wszystkich jej mieszkanek i mieszkańców oraz osób uchodźczych, które musiały opuścić swoje domy. Niektórym z nich OTOP mógł pomóc, oferując dach nad głową i bezpieczną, życiową przystań. Obserwacja ptaków, liczenie i rozpoznawanie po głosach były dla uczniów  ciekawą lekcją przyrody w terenie.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Z okazji tego wyjątkowego dnia,

życzymy wam kochani chłopcy wszystkiego,

co najlepsze,

niech wam się spełnią wszystkie marzenia,

i niech realne staną się wasze pragnienia.

30 września dziewczęta wszystkich klas nie zapomniały o swoich  kolegach i z okazji Dnia Chłopaka złożyły im życzenia oraz wręczyły upominki. W zależności od klasy pomysłów na spędzenie lekcji  z tej okazji nie brakowało.