• Udział w gminnym konkursie plastyczno-technicznym na najsympatyczniejszą Myszkę Miki

          • Przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w  gminnym konkursie plastyczno-technicznym  przeznaczonym dla dzieci w wieku 5-6 lat na najsympatyczniejszą Myszkę Miki. Został on zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Piszu.

            Wśród uczestników:  

             1. miejsca zajęły - Lena Buszkiewicz, Aleksandra Półtorak,

                2.miejsca zajęli - Oliwia Bystra, Jan Gołaś, Natan Dziewejko,

            wyróżnienie - Liliana Waszkiewicz.

            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • Akcja PACZUSZKA DLA MALUSZKA

          • 28 listopada w naszej szkole rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych (pieluchy, chusteczki, zasypki, żele myjące, oliwki, kremy, szampony,  itp.), dla dzieci,  podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.

            Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć papierową bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka.

            Dary zebrane  w szkole, zostaną przekazane  dla  Domu  Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku "Tęczowy Dom", jest to ośrodek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

            Zbiórka trwa do  6 stycznia 2023 roku.

          • „Otwórz się na pomoc – przemoc”

          • Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu przekazuje do dyspozycji szkół interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej.

            Zadaniem widzów projektu jest pokierowanie losem Antosi – 12 letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. W projekcie przewidziane są 4 możliwe zakończenia – każde z nich zostało skomentowane przez panią psycholog.

            W drugiej części przedstawione są prawdziwe historie nastolatków borykających się
            z problemem przemocy rówieśniczej.

            Wierzymy, że ten projekt pomoże nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się
            z problemem agresji wśród młodzieży.

            Film został przygotowany w wersji polskiej i ukraińskiej.

             

            Urszula Zduńczyk

            Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu

            tel. 510 199 062

            e-mail: opit@pisz.home.pl

          • V edycja ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”

          • Uczniowie klas I-VII wzięli udział w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Konkurs polegał na wspólnym jednogłosowym wykonaniu Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych  - Roty i Marszu Pierwszej Brygady. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 🇵🇱 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Józef Piłsudski

            10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Obchody tego święta rozpoczęliśmy o godzinie 11.11odśpiewaniem hymnu. Na początku uroczystości uczniowie klas 0-3 zaprezentowali piękny patriotyczny taniec. Usłyszeliśmy również  wzruszające wiersze patriotyczne w wykonaniu uczniów klas IV-VIII. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas młodszych i starszych, którzy zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.

            Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

             

          • Lublin – Nałęczów- Kazimierz Dolny 26-28.10.2022 r.

          • Pierwszy dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli wizytą w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, gdzie mogli podziwiać malownicze jesienne krajobrazy oraz różnorodne gatunki roślin, m.in. drzew i krzewów. Celem tej wizyty był bezpośredni kontakt uczniów z przyrodą, uwrażliwianie na jej piękno i ochronę środowiska. Następnie udali się do Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie mogli zobaczyć między innymi Polskie Malarstwo Historyczne i Batalistyczne, Galerię Malarstwa Polskiego XVII-XIXw. , Monety i medale na Ziemiach Polskich X-XX w. oraz wiele innych, wspaniałych dzieł sztuki. Muzeum Wsi Lubelskiej było miejscem, od którego uczestnicy wycieczki zaczęli drugi dzień. Pan przewodnik pokazał grupie  bogactwo architektury i zgromadzonych eksponatów, które odzwierciedlały zwyczaje, obrzędy i codzienną pracę ludzi minionej epoki.  Wielką atrakcją był sektor miasteczkowy, będący modelem prowincjonalnego miasteczka z lat 30 XX wieku. Kolejną atrakcją tego dnia była Lubelska Trasa Podziemna, która ma swój początek na lubelskim Starym Mieście, w lochach budynku dawnego Trybunału Koronnego. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, był jednocześnie wędrówką w czasie, pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie udali się do Nałęczowa, a tam do Muzeum Stefana Żeromskiego, gdzie mieli okazję posłuchać opowieści o jego życiu oraz zobaczyć oryginalne wyposażenie pracowni pisarza- meble, pamiątki osobiste, obrazy i rysunki znanych mistrzów, a także samego Stefana Żeromskiego. Kolejnym celem podróży był Kazimierz Dolny. Uczniowie spacerowali po zabytkowym Rynku miasta  powstałego w XVIII w. Podziwiali różnorodność otaczających go kamieniczek oraz Kościół i Klasztor Reformatorów. Następnie wycieczkowicze  udali się do Muzeum Nadwiślańskiego- Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, gdzie zapoznali się z liczącą ponad 1000 lat historią polskiego złotnictwa i zobaczyli piękne eksponaty, pochodzące m.in. z Zamku Królewskiego na Wawelu.

            Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-III

          •         8 listopada to  Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci z klas I-III przygotowały smaczne i zdrowe  kanapki. Podczas zajęć dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Mamy nadzieję, że zdrowe śniadania na co dzień zagoszczą w domach naszych uczniów.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas 0-III wzięli udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

          • Lekcja historii "Epoka miecza i krzyża"

          • Dnia 4 listopada 2022r w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii "Epoka miecza i krzyża". W przygotowanym pokazie wzięli udział uczniowie klas 0-VIII, którzy mogli posłuchać interesujących opowieści z epoki średniowiecza. Po wstępie teoretycznym w bardzo humorystyczny sposób przedstawiono uczniom broń i strój średniowiecznych rycerzy. Uczniowie zostali przebrani za Wikinga, giermka, rycerza w zbroi oraz za średniowieczną niewiastę. Zebrani dowiedzieli się jaka była droga do stanu rycerskiego. Obecni przenieśli się w podróż do czasów, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru, Ojczyzny, czy damy swego serca. Można było obejrzeć różne rodzaje broni, jak również zapierający dech w piersiach pojedynek. Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.