• WIZYTA SIOSTRY WERONIKI

• Naszą szkołę odwiedziła  Siostra Weronika  Sakowska, Pallotynka, obecnie  misjonarka w Kamerunie. Podczas tej krótkiej, ale jakże miłej i pouczającej wizyty, Siostra opowiedziała o życiu tamtejszych dzieci, a także o swojej pracy w Kamerunie. Przy okazji tego  spotkania uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przybliżyli zebranym ideę wolontariatu w związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza oraz  przekazali Siostrze pieniądze zebrane podczas zbiórek przeprowadzonych wśród mieszkańców Hejdyka, Ciesiny, Karpy, Turośli i pracowników szkoły. Zebrano łącznie kwotę 1730 złotych. Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

• Teatr Piasku Tetiany Galitsyny

• 07 grudnia 2022 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III z naszej szkoły wraz z opiekunami byli w łomżyńskiej filharmonii na unikalnym widowisku w wykonaniu artystów Teatru Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu " Mam talent" - "Opowieść Wigilijna". Młodzi widzowie obejrzeli historię Ebenezera Scroog'a malowaną na żywo piaskiem, światłem i śniegiem, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni. Dopełnieniem niezapomnianego, ponad godzinnego show była przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje. Ta wspaniała opowieść wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniową atmosferę. Przypomniała dzieciom i dorosłym, co w naszym życiu jest naprawdę ważne.