• Jasełka 2023

• Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną odbyły się w naszej szkole piękne i wzruszające jasełka. Uczniowie klas 1-6 wprowadzili wszystkich widzów w ciepły, świąteczny nastrój. Po jasełkach podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Na koniec wszyscy śpiewalismy ulubione kolędy i pastorałki.

• Wycieczka do Kolna

• 11.12.2023r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III z naszej szkoły udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie na spektakl „Brzechwolandia’. Przedstawienie przybliżyło dzieciom twórczość polskiego pisarza J.Brzechwy. Wybrane wiersze zostały wplecione w przygody zabawek chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje.

Podczas tej wycieczki dzieci świetnie bawiły się w Lililand, sali gdzie mogły skorzystać z wielu atrakcji oraz samodzielnie przygotować smaczną pizzę.

To był udany dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”

• Dzień Pluszowego Misia

• W przedszkolu i klasach I-III obchodzono Dzień Misia. Uczniowie przynieśli swoje pluszowe misie i uczestniczyli w różnych zabawach tematycznych. Nauczyciele przeczytali też dzieciom bajki o misiach i porozmawiali z nimi o tym, jak ważną rolę odgrywają one w ich życiu. Dzień Misia był wspaniałą okazją do rozwijania wyobraźni i integracji wśród najmłodszych uczniów.

• Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Pierwszoklasistów

• W piątek 13 października mała miejsce w naszej szkole ważna uroczystość DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, ale również wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad bezpieczeństwa i wzorowego zachowania. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach, w czerwonych i granatowych biretach na głowach złożyli ślubowanie. Egzamin zdali znakomicie! Aktu pasowania dokonała p. dyrektor Krystyna Kalinowska,  wychowawczyni p.Ewa Stachelek wręczyła uczniom dyplomy a rodzice upominki.Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Hejdyku.

Po tej części  uczniowie klas IV-VII wierszem i piosenką wyrazili uznanie swoim pedagogom oraz podziękowali za wychowanie i przekazaną wiedzę.

Nastepnie p. dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wręczyła też nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy.

Kolejno przewodnicząca Rady Rodziców p. K.Jędrzejczyk na ręce p. dyrektor złożyła podziękowania za pracę z dziećmi.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia i  słodkie przyjęcie zorganizowane przez rodziców.Ten dzień długo zostanie pierwszakom w pamięci.

• CodeWeek 2023 z Uczymy Dzieci Programować

• Uczniowie klas I-III kolejny raz biorą udział w CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować.

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”. CodeWeek, to również pozytywny wyścig krajów europejskich o palmę pierwszeństwa w liczbie dodanych wydarzeń.

• Międzynarodowy projekt edukacyjny Literki w akcji

• Uczniowie klasy 1 realizują projekt, który ma na celu:

- Rozwijanie umiejętności czytania i pisania: Zapewnienie uczniom pierwszej klasy solidnej podstawy w  rozpoznawaniu i pisaniu liter poprzez różnorodne aktywności i interaktywne zadania.

- Stymulowanie kreatywności i wyobraźni: Poprzez zadania plastyczne, techniczne, gry i zabawy, zachęcanie uczniów do twórczego myślenia i eksplorowania różnych aspektów liter.

- Integracja działań edukacyjnych: Łączenie różnych edukacji w celu zapewnienia kompleksowego podejścia do nauki liter.

- Rozwijanie umiejętności społecznych: Umożliwianie uczniom pracy w grupach, wymiany pomysłów oraz wzajemnej współpracy podczas różnych zadań i zabaw

- Współpraca międzyszkolna: Wymienianie doświadczeń między nauczycielami biorącymi udział w projekcie.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe"

• Uczniowie klas 0-III biorą udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”, który ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie uczniów we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To wydarzenie przyniosło nam wiele radości i edukacji.

Na naszej szkolnej sali gimnastycznej powstały kolorowe stoiska, które były prawdziwą wędrówką po kulturach pięciu różnych krajów: Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Każde stoisko było pełne tradycyjnych potraw, symboli i flag, które wzbudzały ciekawość wszystkich odwiedzających.

Uczniowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Przygotowali piękne plakaty, na których można było znaleźć podstawowe zwroty w języku danego kraju.

Wszyscy byliśmy zachwyceni tradycyjnymi daniami, które zostały przygotowane na stoiskach.

Dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony  w organizację tego wyjątkowego dnia.