14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym pięknym dniu odbyło się również ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 przemówieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie pierwszych klas przedstawili wspaniały program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała P. Dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty przygotowane przez rodziców.
Następnie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Pani Dyrektor Krystyna Kalinowska krótko przedstawiła historię obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Mówiła również o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła nauczycielom siły i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos uczniom, którzy śpiewem i wierszem podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za serce i codzienny trud.
Potem P. Dyrektor uroczyście wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom.
Również głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie ich dzieci.
Kochane Pierwszaki!
Cieszę się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzę Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jestem przekonana, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Mam nadzieję, że wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci.
Wychowawczyni – Ewa Stachelek