Aktualności

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

          •      14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym pięknym dniu odbyło się również  ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 przemówieniem  Pani Dyrektor, która  powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie pierwszych klas przedstawili wspaniały program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała P. Dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty przygotowane przez rodziców.
                    Następnie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

            Pani Dyrektor Krystyna Kalinowska  krótko przedstawiła  historię  obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Mówiła również o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła nauczycielom siły i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos uczniom, którzy śpiewem i wierszem podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za serce i codzienny trud.
                    Potem P. Dyrektor uroczyście wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom.
            Również głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie ich dzieci.
             

            Kochane Pierwszaki!
            Cieszę się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzę Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jestem  przekonana, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Mam nadzieję, że  wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci.
            Wychowawczyni – Ewa Stachelek

          • EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW

          •        Szkoła Podstawowa w Hejdyku wzorem lat ubiegłych włączyła  się w obchody Europejskich Dni Ptaków. Akcja polega na zorganizowaniu wycieczek po najbliższej okolicy celem wspólnego obserwowania i liczenia ptaków, które zbierają się do zimowych odlotów. Wzięli  w niej udział uczniowie klasy I- III i VII naszej szkoły. Symbolem Europejskich Dni Ptaków 2022 została modraszka. Nie jest to przypadkowy wybór. Jej żółto-błękitne upierzenie kojarzy się z flagą Ukrainy. W ten sposób chcemy wyrazić nasze wsparcie dla walczącej z najeźdźcą Ukrainy, dla wszystkich jej mieszkanek i mieszkańców oraz osób uchodźczych, które musiały opuścić swoje domy. Niektórym z nich OTOP mógł pomóc, oferując dach nad głową i bezpieczną, życiową przystań. Obserwacja ptaków, liczenie i rozpoznawanie po głosach były dla uczniów  ciekawą lekcją przyrody w terenie.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Z okazji tego wyjątkowego dnia,

            życzymy wam kochani chłopcy wszystkiego,

            co najlepsze,

            niech wam się spełnią wszystkie marzenia,

            i niech realne staną się wasze pragnienia.

            30 września dziewczęta wszystkich klas nie zapomniały o swoich  kolegach i z okazji Dnia Chłopaka złożyły im życzenia oraz wręczyły upominki. W zależności od klasy pomysłów na spędzenie lekcji  z tej okazji nie brakowało.

          • Światowy Dzień Jabłka

          • Dnia 28 września 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne plakaty przedstawiające wybrane kraje Europy. Rozwiązywali również różnego rodzaju quizy, dzięki którym mieli okazję pogłębić wiedzę na temat języków Europy i świata.

          • X edycja Programu Uczymy Dzieci Programować

          • Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przystapili do X edycji Programu Uczymy Dzieci Programować.Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, dają mnóstwo frajdy i spełniają marzenia dzieci. Uczniowie mogą wykazać się na nich kreatywnością, pomysłowością i indywidualnością pracy.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

          • KONKURS PLASTYCZNY

          •  

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Kartka / laurka wraz z życzeniami

            z okazji Jubileuszu 70 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Hejdyku".

          • Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę"

          • W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą " Poznaj Polskę" Szkoła Podstawowa w Hejdyku otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 664,00 zł oraz wkład własny. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zrealizowali program zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki.

          • PROGRAM PROFIAKTYCZNY " Profilaktyka Smyka"

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas I-III oraz oddziału  przedszkolnego realizowali zajęcia z programu profilaktycznego  „Profilaktyka Smyka”.

            Lekcje odbywały się zgodnie z tematyką proponowanych scenariuszy. Uczniowie poznali Polę, bohaterkę wszystkich opowiadań. Podczas zajęć: przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych  oraz zabaw nad  wodą, uświadomiły sobie kiedy i jak używać  numeru alarmowego,  jak postępować w  niebezpiecznej sytuacji, jak nie być obojętnym na drugiego człowieka, nabyły wiedzę o sposobach dbania o własne życie i zdrowie, uczyły się asertywności w stosunku do obcych osób, opanowały zasady  bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

            Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, kolorowały  rysunki  zgodnie z tematyką programu oraz śpiewały piosenkę. Za udział w zajęciach otrzymywały pieczątki.  Na koniec odebrały dyplomy za uczestnictwo.