Uczniowie klasy II i III realizowali program pt. „Ekoeksperymentarium”. Celem jego było podnoszenie świadomości w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na zmiany klimatu. W ramach projektu wzięli udział w edukacyjnej grze ekologicznej, która w prosty sposób uczy i rozwija dobre ekologiczne praktyki u dzieci, podpowiada jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.
Uczniom udało się uzyskać tytuł Mistrzów Ekologii.