Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. W tym dniu dzieci z klasy II i III upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół - zrobiły „kocie" opaski.
Następnie oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi zwyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Rozwiązywały zagadki - "Z jakiej bajki jest ten kot?", wykonywały różnorodne zadania i prace plastyczne z kotami w roli głównej. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia kotów w życia człowieka.
Ten dzień był pełen wrażeń. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.