Dzieci w wirtualnej sieci
Szanowni Państwo!
Od 17 maja 2021 roku uczniowie klas IV – VIII rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym. Uczniowie do szkoły przychodzą według harmonogramu.
Nadal obejmuje reżim sanitarny: dezynfekcja, maseczki, odległość. Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice kontaktują się ze szkołą telefonicznie lub poprzez dziennik LIBRUS.
Szanowni Państwo!
Od 17 maja 2021 roku uczniowie klas IV – VIII rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym. Uczniowie do szkoły przychodzą według harmonogramu.
Nadal obejmuje reżim sanitarny: dezynfekcja, maseczki, odległość. Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice kontaktują się ze szkołą telefonicznie lub poprzez dziennik LIBRUS.
Szkoła Podstawowa w Hejdyku przyjęła wyzwanie od Szkoły Podstawowej w Kotle Dużym
SP w Hejdyku typuje do podjęcia wyzwania:
My sadzimy drzewa- posadź i Ty!
Szkołę Podstawową w Uścianach
Szkołę Podstawową w Trzonkach
Posadź drzewo w okolicy szkoły i wytypujcie kolejne szkoły do wyzwania. Napiszcie również jakie drzewo wybraliście i jego krótką historię. My posadziliśmy Czereśnię ptasią, którą otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Maskulińskie.
Krótka historia drzewa:
Chociaż jest to drzewo owocowe, może rosnąć również w lesie. Jest to gatunek, który potrafi osiągnąć wysokość do 30 m i dożywa 120 lat. Pień czereśni jest prosty, konary ustawione pod kątem ostrym tworzą luźną, jajowatą koronę.
Kora w młodości jest gładka, czerwonobrązowa, na starszych pniach łuszczy się. Liście czereśni są odwrotnie jajowate i na szczycie zaostrzone, długości od 6 do 15 cm, na brzegu ostro piłkowane.
Drzewo kwitnie w kwietniu i maju, pokrywając się białymi kwiatami. Z nich powstają kuliste, ciemnoczerwone owoce, które nie są tak smaczne jak czereśnie, które rosną na drzewach w sadzie. Są bardzo gorzkie.
Za to drewno czereśni jest cenne dla meblarstwa i stolarstwa. Wykonuję się z niego instrumenty muzyczne oraz ciężkie i bogato rzeźbione ramy do obrazów.
W polskich lasach czereśnię ptasią można znaleźć, jako gatunek domieszkowy, w lasach liściastych i mieszanych. Wymaga bardzo dobrych warunków glebowych.
Warto wiedzieć: To właśnie od tego gatunku pochodzą liczne odmiany owocowe.
Ciekawostka: W liściach czereśni występuje witamina C.
10
Rekrutacja klasa I
KOMUNIKAT
Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Pamiętajmy o reżimie sanitarnym oraz, aby do szkoły nie uczęszczały dzieci z objawami infekcji dróg oddechowych.
Pierwszoklasiści eksperymentują
Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
(Glenn Doman)
22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi
Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji uczniowie klasy 7 wykonali plakaty, pokazali, że pomimo pandemii pamiętają o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!
HYBRYDOWE NAUCZANIE
Szanowni Państwo!
Od dnia 26 kwietnia 2021r. klasy I-III rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym. Uczniowie przychodzą zgodnie z harmonogramem:
Nadal obowiązuje reżim sanitarny: dezynfekcja, maseczki, odległość. Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice kontaktują się ze szkołą telefonicznie lub poprzez dziennik LIBRUS.
Spotkanie on-line z przyrodą „Ogród dla pszczół (i nie tylko)”
W dniu 17 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klasy I, V, VI, VII wraz z nauczycielkami Panią Ewą Stachelek i Panią Małgorzatą Ruszczyk wzięli udział w spotkaniu on-line z przyrodą.
Wiosna i lato to czas pszczół. Wszyscy wiemy, że są bardzo pożyteczne i powinno się je chronić. A czy wiemy, jak to robić? W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak zaskakująco różnorodną grupą zwierząt są pszczoły, co im szkodzi, a co sprzyja. Ponadto poznali wskazówki, jak zaprosić przyrodę do swojego ogródka. Zajęcia powadziła dr Justyna Kierat biolog i rysownik z Krakowa. Były bardzo ciekawe i interesujące. Organizatorzy to: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.
12 kwietnia Dzień Czekolady
To najsłodszy dzień w roku, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady. Czekolada jest uwielbiana od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również mydło czy nawet masaż.
Specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu.
Ten dzień świętowali również uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klasy I zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Były kolorowanki, zadania matematyczne, dobble, zagadki i inne zadania związane z tym smakołykiem. Wspólnie z rodzicami piekli też czekoladowe babeczki. Starsi uczniowie na informatyce wykonali czekoladowe prezentacje, filmiki i plakaty. Na lekcjach matematyki kl. IV- VII rozwiązywały różnorodne zadania matematyczne, w których główną rolę grała oczywiście CZEKOLADA. Na geografii uczniowie oglądali filmiki, zapoznając się z historią, etapami powstawania czekolady, uprawami kakaowca oraz ciekawostkami. Wykonywali kakaową mapę świata.
Ponadto chętni uczniowie wykonywali przysmaki czekoladowe: napoje, mufinki czy ciasteczka. Celebrowanie Święta Czekolady bardzo podobało się uczniom. Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.
34
Uwaga Rodzice!
Spotkanie on-line z geologiem " Miliard lat na godzinę: w kapsule czasu przez dzieje Ziemi".
W dniu 10 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klasy I, V, VI, VII wraz z nauczycielkami Panią Ewą Stachelek i Panią Małgorzatą Ruszczyk wzięli udział w spotkaniu on-line z przyrodą , które było zorganizowane przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Mogli w nim brać udział zgłoszeni nauczyciele i uczniowie z naszego województwa. Poprowadził je Paweł Wolniewicz, doktor nauk o Ziemi, pracownik Uniwersytetu w Poznaniu, a także redaktor serwisu Żywa Planeta (zywaplaneta.pl), poświęconego geologii Polski.
W czasie spotkania dorośli i młodzi miłośnicy Ziemi poznali miejsca i przedmioty dzięki którym można - przynajmniej w wyobraźni - cofnąć się daleko w przeszłość, miliony, a nawet miliardy lat wstecz. Dowiedzieliśmy się, że te kapsuły czasu ukryte są w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach, czasami w nieoczekiwanych miejscach. Dzięki nim zobaczyliśmy, jak wyglądało dzisiejsze województwo warmińsko-mazurskie w czasach, gdy powstawała Europa, tworzyły się ogromne podziemne zbiorniki magmy, wypiętrzały góry, wkraczały gorące morza oraz przeraźliwie zimne lądolody. W prezentacji geolog przedstawił minerały, skały i skamieniałości Warmii oraz Mazur, a także informacje o dziejach Ziemi, które możemy odczytać za ich pomocą. Było to wprowadzenie do samodzielnego rozpoznawania pamiątek po najdawniejszej historii naszej okolicy.
Po spotkaniu każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wyruszyć w teren i odszukać kapsuły czasu sprzed milionów lat. Być może okaże się, że obok którejś z nich przechodziliśmy już nie raz, nie zwracając uwagi na jej historię?.
UWAGA RODZICE !
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia
w okresie od 12 do 16 kwietnia 2021r. zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1-8 nadal będą prowadzone w formie kształcenia na odległość.
W dniach 12-16.04.2021r. zawieszone są również zajęcia dydaktyczno–wychowawcze w oddziale przedszkolnym.
ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
OZDOBY WIELKANOCNE
W poszukiwaniu wiosny
UWAGA RODZICE!
KONKURS
Nauczanie zdalne
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie