• NOC SÓW  2021
          • NOC SÓW 2021

• Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2021 jest Płomykówka. Niektórzy mają serce na dłoni – ona na twarzy. Piękna zjawa – ukazuje się od zmierzchu do świtu.

Nasza szkoła co roku brała w tej akcji  aktywny udział. Niestety w 2021 r.  nie odbyła się w terenie ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Jednak chętni uczniowie z klasy I,  V, VI, VII wraz z nauczycielkami Panią Ewą Stachelek i Panią Małgorzatą Ruszczyk wzięli udział w  Nocy Sów - on-line , która była zorganizowana przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Podczas spotkania  prowadzące Panie opowiadały o życiu sów. Na koniec został przeprowadzony konkurs wiedzy dla uczniów, gdzie mogły wygrać nagrody rzeczowe w postaci koszulek z sowami.

Była to nietypowa Noc Sów. Taka forma też podobała się uczestników i była mile spędzonym czasem dla miłośników sów, pasjonatów przyrody.

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• W naszej szkole po raz  pierwszy  włączyliśmy się  do  Świętowania Liczby Pi, które w dniu 14 marca obchodzone jest  na całym świecie. Pi to ludolfina, tajemnicza  liczba niewymierna. Jej  wyjątkowość poznawali uczniowie klasy I oraz kl IV- VII, którzy włączyli się do realizacji zadań. Obejrzeli film, wyjaśniający skąd ta liczba się wzięła. Wysłuchali wielu informacji oraz ciekawostek o tej magicznej i wyjątkowej liczbie.

Dzieci z klasy I wzięły udział w zabawach matematycznych. Kolorowały własne liczby PI, Rozwiązywały zadania matematyczne, odgadywały zagadki matematyczno-logiczne, rozwiązywały sudoku oraz kodowały.

Uczniowie z kl IV- VII podczas lekcji matematyki  rozwiązywali zadania,  krzyżówki, związane z liczbą Pi. Na kole matematycznym doskonali wiadomości o Pi wykonując różne quizy. W domu przeprowadzili eksperymenty  wykonując zadania w kartach pracy ,,Liczby Pi w kuchni” oraz ,,Liczba Pi na podwórku, w garażu”. Mierzyli obwody i średnice przygotowanych przez siebie przedmiotów o przekroju koła, a następnie obliczali ich ilorazy.

Ponadto tworzyli układanki z różnych elementów i formy przestrzenne z liczbą Pi.

Celebrowanie Święta Pi bardzo podobało się uczniom.

• Szanowni Rodzice,

• w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w pierwszym etapie edukacyjnym informujemy, że od 1 marca do 12 marca 2021 r. lekcje dla uczniów klas 1-3 w naszej szkole odbywać się będą w formie zdalnej. Nauka zdalna będzie odbywać z wykorzystaniem platformy G Suite, zgodnie z ustalonym planem lekcji. W przypadku braku możliwości dołączenia ucznia do lekcji online w czasie rzeczywistym materiał do nauki zdalnej zostanie przekazany uczniowi w Classroomie lub w innej formie przekazu, uzgodnionej przez nauczyciela.

• Światowy Dzień Kota w klasie I

• Dzieci z klasy I obchodziły nietypowe święto „Święto Kota”. Z tej okazji pierwszaki uczestniczyły w "kocich zabawach": wykonały kocie maski, składały origami, kodowały, układały sudoku, dyktanda graficzne. Wykonały ćwiczenia interaktywne na tablicy multimedialnej oraz zaprojektowały koty z gazety. Celem obchodów tego święta jest propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują. Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego.

• Międzynarodowy Dzień Puzzli

• 29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. W tym dniu dzieci z kl.1 poznawały tajniki tych łamigłówek. Oprócz tradycyjnych puzzli, dzieci same tworzyły własne układanki. Kolorowały rysunki, które zostały wykorzystane do puzzli. Nastepnie wykonywały  zadanie  online. Układanie własnych obrazków sprawiło dzieciom wiele radości.

• Dzień Babci i Dziadka

• W tym roku, klasa III na Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotowała piękne laurki i życzenia w języku angielskim. Happy Grandparents Day!

• Światowy Dzień Popcornu

• 19 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Popcornu. W klasie I również nie brakuje wielbicieli tego przysmaku. Dzieci poznały sposób uprawiania kukurydzy, warunki, w których rośnie, a także jakie ma zastosowanie. Największą radość sprawiła degustacja. Nie zabrakło tego dnia kina, ale nie z bajką tylko z lekturą  oraz popcornem w roli głównej. Dzieci stworzyły również popcornowe baranki. Dzień był pełen wrażeń.

• Dzień Kubusia Puchatka

• Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na świecie corocznie 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego twórcy – angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne. A.A. Milne urodził się 18 stycznia 1882 roku, a jego popularność wzrosła z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka Winnie-the-Pooh (Kubuś Puchatek). W Szkole Podstawowej w Hejdyku pierwszoklasiści włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka i na zajęciach  czekały na nich tematyczne niespodzianki. Nie zabrakło dekoracji związanych z Kubusiem Puchatkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu – Prosiaczkiem, Tygrysem, Królikiem, Kłapouchym, Kangurzycą, Maleństwem i Krzysiem. Całą zabawę rozpoczęliśmy od zostawienia w sali listu od Kubusia Puchatka, z którego dzieci dowiedziały się, na czym będzie polegała zabawa. Musiały ruszyć w drogę po śladach zostawionych przez Kubusia Puchatka,

zebrać słoiczki z miodem i wykonać zadania. Dzieci rozwiązywały zagadki ze Stumilowego lasu, odtwarzały ruchem treść rymowanki, wyszukiwały par z obrazków. Wykonały też maski. Na koniec zabawy  otrzymały dyplomy. Wszyscy świetnie się bawili.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W tym roku odbywa się już 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy wolontariusza Jarosława Szok ze Szkołą Podstawową w Hejdyku oddział przedszkolny przyłączył się do udziału w akcji. Podziękowania kieruję do rodziców dzieci, bez waszego zaangażowania zbiórka by się nie odbyła.

wychowawca