• Sprawozdanie z realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
          • Sprawozdanie z realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

          • Uczniowie klasy I pod opieką p. Ewy Stachelek uczestniczyli w największym ogólnopolskim programie edukacyjnym o tematyce ekologicznej. Program został  skierowany  od 2019 roku  do uczniów klas I-III szkół podstawowych.  Realizacja programu umożliwiła dzieciom rozszerzenie swojej wiedzy na temat ekologii, a także wsparła  nauczycieli zaangażowanych w program w przygotowaniu ciekawych i angażujących zajęć. Uczestniczące w programie przedszkola i szkoły otrzymały bezpłatne materiały edukacyjne ze scenariuszami lekcji, opracowane przez zespół ekspertów: metodyka, psychologa, dietetyka oraz specjalistę ds. ekologii. W ramach programu najmłodsi dowiedzieli się: jak dbać o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię oraz wodę, a także, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą. Na zakończenie  realizacji programu otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY.  

        • Sprawozdanie z realizacji projektu w klasie I Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty?
          • Sprawozdanie z realizacji projektu w klasie I Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty?

          • Nowe technologie są dla każdego i spróbowali się o tym przekonać!

            We wrześniu 2019r uczniowie klasy I wraz z opiekunem  p. Ewą Stachelek  wzięli   udział w projekcie, który zabrał ich w fascynującą podróż do świata programowania. Scenariusze lekcji  dotyczyły trzech tematów: działania nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i nauki programowania w języku ScratchJr i Scratch. Dzięki projektowi  uczniowie klasy I zrealizowali 8 scenariuszy:

            • Po co nam emocje?
            • Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
            • Czy można zaprogramować grę w podchody?
            • Jak porozumiewają się roboty?
            • Jak się programuje w aplikacji Scratch?
            • Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr?
            • Jak zaprogramować grę w aplikacji ScratchJr?
            • Jak zaprogramować interakcję w Scratch’u?

            Rozwinęli nie tylko praktyczne umiejętności związane z programowaniem, ale także kompetencje społeczne (współpraca, praca zespołowa). Zajęcia rozbudziły również ciekawość i kreatywność dzieci oraz zaangażowały ich do działania. W naukowej podróży pomagał im robot Kodeusz – bohater zestawu. Zdobywali umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu i w dalszych etapach kształcenia. Organizatorem programu była Fundacja Uniwersytet Dzieci.

          • Uwaga Rodzice i Uczniowie

          • W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędzie się tradycyjna uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania ósmoklasistów. Nauczyciele i wychowawcy pożegnają się ze swoimi podopiecznymi na krótkich spotkaniach, zgodnie z poniższymi zasadami:

            1. Jeśli rodzic zdecyduje się posłać ucznia do szkoły w dniu 26 czerwca, to obowiązuje strój galowy oraz obowiązuje zakrywanie ust i nosa na terenie szkoły, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie odpowiedniego odstępu.

            2. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie.

            3. Uczniowie przychodzą do szkoły w wyznaczonych godzinach, wchodzą do klasy pojedynczo.

            4.  Rodzice (opiekunowie prawni) uczniów klas I-VIII nie wchodzą na teren szkoły.

            5. W szkole obecni będą tylko wychowawcy, którzy przekażą świadectwa swoim wychowankom,według ustalonych godzin:Kl. I-III - godz. 8.00 - 9.00 ( w swoich salach)Kl. VIII - godz. 8.00 - 9.00 ( s. informatyczna)Kl. IV - VII - godz. 9.00 -10.00 ( biblioteka, s. human. s. 16))

            6. W salach lekcyjnych uczniowie mogą przebywać bez zakrywania ust i nosa.

            7. Uczniowie nie wnoszą żadnych przedmiotów na teren szkoły.

            8. Uczniowie klas ósmych muszą posiadać własny długopis w celu potwierdzenia podpisem odbioru świadectwa ukończenia szkoły.

            9. W szkole obowiązują zasady  postępowania w czasie epidemii i odwiedzających zobowiązuje się do ich przestrzegania.

            10. Jeśli rodzic nie zdecyduje się posłać ucznia do szkoły w dniu 26 czerwca, świadectwo będzie można odebrać w sekretariacie do godz. 12.0011. Uczniowie kl. I-III  i kl. VIII w dniu 26 czerwca mogą skorzystać z dowozu, gdyż mają wykupione bilety. Pozostali uczniowie dojeżdżają do szkoły we własnym zakresie.

          • Realizacja projektów

          • W roku szkolnym 2019\20 odział przedszkolny wraz z biblioteką szkolną realizowały ogólnopolskie programy „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz „Magiczna moc bajek” . W ciągu roku szkolnego podjęto szereg działań.

             Głównymi celem programu było zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczycieli. Ważnym aspektem również stało się wprowadzenie dziecka w świat literatury.

          • ZASADY ZDALNEGO NAUCZANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HEJDYKU

          • Drodzy Uczniowie i Rodzice!

                        W związku z czasowym ograniczeniem działalności szkół związanym z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19,  Minister Edukacji Narodowej ogłosił w piątek 20 marca 2020r. przedłużenie zamknięcia szkół do Świąt Wielkanocnych i rozpoczęcie przez szkoły od dnia 25 marca 2020r. nauczania zdalnego.

             Jest to nowa forma pracy dla nas wszystkich, tzn. nauczycieli oraz uczniów i rodziców. Wszyscy się jej uczymy. W tej wyjątkowej sytuacji proszę wszystkich o zrozumienie, otwartość i troskę o jak najlepszą komunikację.

            1. SPOSOBY  REALIZOWANIA  NAUCZANIA  ZDALNEGO
                        W nauczaniu wykorzystana będzie komunikacja poprzez platformę LIBRUS – dziennik elektroniczny, oraz inne komunikatory, grupy społecznościowe, pocztę elektroniczną, platformy edukacyjne oraz stronę internetową szkoły. W przypadku braku możliwości dostępu do platformy lub internetu materiały edukacyjne przekazane zostaną uczniom w wersji papierowej.

            RODZICE UCZNIÓW KLAS I-III- nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego oraz nauczyciele realizujący zajęcia indywidualne z uczniami  z niepełnosprawnością intelektualną będą przekazywać Państwu materiały edukacyjne zgodne z ustalonym zakresem realizowanych treści nauczania oraz uwzględniające specjalne potrzeby edukacyjne uczniów. Poinformują też Państwa o możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

            Przekazywanie materiałów odbywać się będzie codziennie w godzinach od 8:00 -11:00. Nauczyciele zapewniają też każdemu uczniowi i rodzicom możliwość konsultacji. Informację o formie i terminach tych konsultacji otrzymacie Państwo od nauczycieli uczących poprzez e-dziennik. 

            UCZNIOWIE  I  RODZICE  KLAS  IV-VIII – nauczyciele przedmiotów realizować będą zajęcia bezpośrednio z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość,  w szczególności poprzez wykorzystanie: materiałów wskazanych i przygotowanych przez nauczyciela, materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl, ponadto uczniowie w ramach pracy własnej mogą korzystać z materiałów dostępnych na stronach  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji    i radiofonii i wielu innych. Informacje o źródłach uczniowie będą otrzymywali na bieżąco.

             

            2. TYGODNIOWY  PLAN  ZAJĘĆ  LEKCYJNYCH
            Zajęcia odbywać się będą zgodnie z tygodniowym planem lekcji.
            3. OCENIANIE
            Wszyscy nauczyciele zobowiązani są do monitorowania postępów uczniów oraz weryfikacji wiedzy i umiejętności, w tym również informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach. Praca uczniów w trakcie zajęć będzie oceniana. Ocenianiu podlegają zadania domowe przesłane przez ucznia w wyznaczonym terminie, zlecone przez nauczyciela czynności i prace (np. zdjęcie pracy plastycznej) przesłane we wskazany przez nauczyciela sposób.
            4. PEDAGOG
            Pedagog, logopeda i  bibliotekarz  w e-dzienniku w zakładce NAUCZANIE ZDALNE  prowadzą zakładkę z poradami, ćwiczeniami, grami i zabawami relaksacyjnymi itp. wspierającymi proces edukacyjny uczniów,  a także przypominają o zasadach bezpieczeństwa w sieci i higieny pracy uczniów. Pedagog  będzie również do dyspozycji uczniów i rodziców w ramach konsultacji.

            W razie jakichkolwiek problemów technicznych w korzystaniu z platformy, pomocy i konsultacji udzielają  panie  Ewa Stachelek i Małgorzata Ruszczyk, a w sprawach organizacyjnych i innych dyrektor szkoły - Grażyna Bałdyga, tel. 530 530 028.
             

            Wierzę, że dzięki Państwa pomocy i wsparciu jesteśmy w stanie poprowadzić zdalne  nauczanie sprawnie i efektywnie.

            Z poważaniem
            Grażyna Bałdyga,
            dyrektor szkoły

        • Podsumowanie regionalnego konkursu  przyrodniczo –plastycznego „Mój lapbook”
          • Podsumowanie regionalnego konkursu przyrodniczo –plastycznego „Mój lapbook”

          • W dniu 4.03.2020 r odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu przyrodniczo –plastycznego „Mój lapbook”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Hejdyku   we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele   i uczniowie z różnych szkół, przedstawiciel koła łowieckiego Henryk Bałdyga oraz Pani Alicja Szarzyńska- kierownik Olszyńskiego Centrum Ekologicznego w Olsztynie.                  Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej z powiatów: mrągowskiego, piskiego i szczycieńskiego. Nadesłano  łącznie 57 prac z 15 placówek oświatowych, w tym:                  

            - kategoria klas II-IV  (12 prac)                                                                                                    

            - kategoria klas V-VIII  (45 prace)                                                                                   

            Nagrodzeni:

            kategoria klas II-IV

            I miejsce :

            – Michalina Rynkiewicz – klasa III d – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie

            – Nikol Żebrowska– klasa III g – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie

            II miejsce:

            – Piotr Kamiński – klasa III – Szkoła Podstawowa w Kosewie

             III miejsce:

            – Maria Paprota – klasa IV – Szkoła Podstawowa  w Snopkach

            kategoria klas V-VIII

            I miejsce :

            – Maja Ostrowska – klasa VIa – Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej

            – Alicja Maciuk– klasa VIa – Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej

             II miejsce:

            – Gabriela Bednarska – klasa V – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Trzonkach

            – Maria Padiasek– klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Hejdyku

            – Izabela Małż– klasa V – Szkoła Podstawowa w Hejdyku

             

             III miejsce:

            – Gaja Masal – klasa VIb – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach

            – Antonina Banach– klasa VII – Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Warpunach

            – Olaf Pietruszka– klasa V– Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Trzonkach

            IV miejsce:

            – Kryspin Kutyłowski – klasa VI – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Trzonkach

            – Agata Sobolewska– klasa V– Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Trzonkach

            – Dominik Nosek – klasa VI– Szkoła Podstawowa w Hejdyku

            – Klaudia Bednarczyk – klasa VI – Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu

             

             Dziękujemy sponsorom:

            - Olsztyńskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie,

            - Kołu Łowieckiemu nr 22  „DARZBÓR” w Warszawie,

            -  Nadleśnictwu Maskulińskiemu w Rucianem Nidzie.

             

          • Szanowni Rodzice!

          • W związku koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w kraju Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Decyzja o zamknięciu szkół obowiązuje od poniedziałku tj. 16.03.2020r. do środy 25.03.2020r. , ale już od jutra prosimy,  żeby wszyscy Ci, którzy mogą powstrzymać się od wysyłania dzieci do szkoły, zatrzymali je w domu.

            W czwartek i piątek (12-13.03.2020r.) zajęcia dydaktyczne również będą zawieszone.  Zagwarantujemy opiekę potrzebującym uczniom, których rodzice w tych dniach nie będą     w stanie zorganizować opieki.

            Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą o odpowiedzialne zachowanie i nieprzysyłanie        w dniach 12-13 marca dzieci z objawami infekcji lub dzieci, które mogły mieć kontakt               z chorymi lub osobami powracającymi z terenów zagrożonych koronawirusem.

            Rodzicom dzieci do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

            Proszę śledzić na bieżąco komunikaty w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły oraz serwisach Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Ministerstwa Edukacji Narodowej         i Głównego Inspektora Sanitarnego.

            Grażyna Bałdyga
            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hejdyku.

        • Wizyta przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Piszu.
          • Wizyta przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Piszu.

          • 26 lutego w naszej szkole zjawili się zaproszeni goście - przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Piszu. Policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 0-III, w czasie których przedstawili dzieciom swoją pracę, opowiadali, czym zajmują się na co dzień. Zwrócili uwagę uczniów na podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,  jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.  Przypomnieli  również numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia policyjnego wyposażenia.

            Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom z odciśniętą dłonią. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

        • SZKOLNA MASKARADA
          • SZKOLNA MASKARADA

          • Karnawał to  zabawy, maskarady i wielkie bale. To czas przepełniony muzyką i tańcem. 
            W czwartek, 13 lutego  w naszej szkole również odbyła się zabawa karnawałowa. 
            Tego dnia szkolny korytarz zamienił się w salę balową.  Uczniowie z gwiazdorskim wdziękiem prezentowali swoje stroje nawiązujące do bohaterów kultowych bajek i filmów. Wspaniała muzyka płynąca z głośników inspirowała  do szalonej zabawy.  Dźwięki znanych przebojów  wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój.  Maskarada zakończyła się wybraniem królowej i króla balu. Zostali nimi uczniowie klasy VIII – Łucja Jędrzejczyk i Dawid Wiśniewski. Niemal wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i pomysłowością, malując twarze i przygotowując ciekawe stroje karnawałowe. 
            Chociaż tańce odbywały się tylko podczas przerw między lekcjami, to miłośnicy tańca  spędzili ten czas miło i aktywnie.

            Zabawa zakończyła się wraz z końcem ostatniej przerwy.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
            Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
             

            17 stycznia 2020 roku sala gimnastyczna w naszej szkole wyglądała wyjątkowo pięknie. Wspaniała dekoracja nawiązywała do kultury kurpiowskiej. Była drewniana chatka, kolorowe malwy i barwny kogut na płocie. A wszystko to dla kochanych gości – babć  i dziadków, którzy licznie przybyli na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. Na wstępie p. dyrektor przywitała ciepłymi słowami wszystkich przemiłych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Następnie scenę przejęli młodsi  i starsi uczniowie, by w odświętnych strojach zaprezentować  bogaty program słowno-muzyczny oraz taneczny. Szanowni goście  z radością podziwiali swoje wnuczki i wnuków oraz ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.  Tę piękną uroczystość uświetniły również  zabawna scenka

            i gadka kurpiowska w wykonaniu  mam. Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków drobnymi upominkami. Spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze przy pysznym cieście, herbatce i kawie. Zadowolone twarze babć i dziadków  świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.
            Serdecznie dziękujemy mamom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości, a babciom i dziadkom za przybycie i poświęcony czas.

        • ZABAWA CHOINKOWA
          • ZABAWA CHOINKOWA

          • 10 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie noworocznej. W sali gimnastycznej oprócz uczniów i nauczycieli bawili się również rodzice oraz maluchy, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły. Imprezę prowadziły dwie panie animatorki, które przy dźwiękach wesołej muzyki porwały wszystkich do tańca i wspólnych zabaw. Punktem kulminacyjnym było przybycie, oczekiwanego przede wszystkim przez najmłodszych, Mikołaja z  workiem pełnym prezentów. Choinka szkolna, która na stałe wpisała się w szkolny kalendarz imprez i uroczystości, była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

             

            Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za tak liczne przybycie oraz za pomoc
            w przygotowaniach i organizacji choinki.

             

             

             

             

        • Wigilia w szkole
          • Wigilia w szkole

          •  

            20 grudnia 2019 r. o godzinie 11.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Na początku p. dyrektor powitała serdecznie wszystkich zebranych, złożyła ciepłe życzenia świąteczne i noworoczne oraz podzieliła się opłatkiem z gospodarzami klas. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas IV-VI, by przedstawić biblijne wydarzenia związane z narodzinami Pana Jezusa. W tym niezwykłym dniu nie zabrakło również wspólnego śpiewu wspaniałych kolęd. Można było też poczuć niemal rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.