• BEZPIECZNE FERIE –SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
          • BEZPIECZNE FERIE –SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

          • W czwartek, 19 grudnia 2019 roku, gościliśmy w naszej szkole ogniomistrza- p. Adama Podsiada, z Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Celem jego wizyty było przeprowadzenie pogadanki na temat przestrzegania zasad  bezpieczeństwa przeciwpożarowego w okresie świątecznym oraz podczas ferii zimowych. Gość przypomniał również o  groźnym czadzie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Wiedza przekazana uczniom z pewnością jest bardzo ważna, gdyż może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.
            Bardzo dziękujemy p. Adamowi Podsiadowi za poświęcony czas i udzielenie cennych informacji.

             

        • X SZKOLNY KONKURS RECYTACJI PROZY ROZWIĄZUJEMY JĘZYKI
          • X SZKOLNY KONKURS RECYTACJI PROZY ROZWIĄZUJEMY JĘZYKI

          • 12 grudnia 2019 roku już po raz 10. odbył się w naszej szkole  konkurs recytacji prozy Rozwiązujemy języki. Do udziału w konkursie zgłosiło się 25 uczniów z klas I-VIII. Recytatorzy prezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy o różnej tematyce.  Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy I-IV, V-VI, VII-VIII. Poziom, jaki zaprezentowali wszyscy uczestnicy, był bardzo wysoki. Podczas recytacji liczyły się wartość artystyczna i interpretacja utworu oraz kultura słowa. Ważny był również ogólny wyraz artystyczny. Młodych artystów oceniała komisja w składzie: p. G.Bałdyga, p. J.Knyżewski i ks. R.Elert.  Po wysłuchaniu wszystkich utworów zaprezentowanych przez uczestników szkolnego konkursu recytatorskiego komisja przyznała następujące miejsca:

            Klasy I-IV

            1. Weronika Sawicka-kl.IV
            2. Łucja Nietupska-kl.II
            3. Nikodem Jędrzejczyk-kl.IV

            Klasy V-VI

                    1.Wanessa Dąbkowska – kl.VI
                    2.Dominik Nosek – kl. VI
                    3.Klaudia Sadłowska- kl. V, Zuzanna Duda – kl.VI
                      wyróżnienie – Julian Ruszczyk – kl. V

            Klasy VII-VIII

                    1.Julia Bastek – kl.VIII
                    2.Maria Padiasek – kl. VIII
                    3.Łucja Jędrzejczyk - kl.VIII

            Wszyscy zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

            Serdecznie  gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

            Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że recytacja ćwiczy pamięć, wzbogaca język  i uczy poprawnej wymowy.  Wystąpienie na scenie przed publicznością jest zaś wspaniałą okazją  do przezwyciężania swoich słabości, radzenia sobie ze stresem i prezentacji swoich talentów.  Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym szkolnym konkursie, tym razem recytacji wierszy - Niech słowa się niosą…, który odbędzie się wiosną.

        • Podsumowanie kampanii  „Elektroodpady- właściwe postępowanie”.
          • Podsumowanie kampanii „Elektroodpady- właściwe postępowanie”.

          • Dnia 6 grudnia 2019 r w szkole odbyła się gala podsumowująca kampanię o elektroodpadach. To przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w związku z realizacją w szkole ogólnopolskiego programu  ,,Moje miasto bez elektrośmieci”.

            W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele ElektroEko z Warszawy, władz lokalnych, nadleśnictw, uczniowie, nauczyciele, rodzice. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce ekologicznej. Były również piękne przesłania do ludzi o dbałość naszej planety oraz śpiewy i tańce najmłodszych uczniów. Dużo radości wzbudziła „Gatka kurpsiowska” w wykonaniu uczniów kl VIII na temat elektroodpadów. Następnie nauczycielka Pani Małgorzata Ruszczyk – szkolny koordynator programu przedstawiła prezentację multimedialną z realizacji działań w ramach prowadzonej kampanii. Końcowym efektem była zbiórka elektroodpadów z wynikiem 9 ton70 kg.

            Podsumowane zostały zbiórki od początku udziału w programie ( od 2013 r). Przez 7 lat szkoła w Hejdyku zebrała 70 ton 269 kg elektrośmieci.

            Bardzo ważnym gościem gali była Pani Anna Podsiadło- koordynator ogólnopolskiego programu ,,Moje miasto bez elektrośmieci” z Warszawy, która reprezentowała firmę ElektroEko. Podczas tej uroczystości wręczyła nagrody dla szkoły uzyskane za zbiórkę elektrośmieci. Były to pomoce dydaktyczne: laptop, drukarka, mapy, plansze i różne pomoce do matematyki, fizyki, geografii , historii, biologii( wartość ok. 10000zł).

            Pani Ania podziękowała za ogromny wkład w realizację programu i pogratulowała wyników podsumowując, że Szkoła w Hejdyku należy do liderów w Polsce.  Na zakończenie gali uczniowie wręczyli gościom upominki  w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób  z żarówek.

            Znalezienie się wśród liderów zbiórki elektrośmieci w Polsce to powód do dumy dla naszej szkoły. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że uczniowie, rodzice, nauczyciele i mieszkańcy wsi zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci. Wszystkim, którzy przyczynili się do efektów naszej akcji bardzo serdecznie dziękujemy. Szkolny projekt kampanii o elektroodpaach koordynowały  nauczycielki : MałgorzataRuszczyk i Ewa Stachelek.

             

        • ŻYWA LEKCJA HISTORII
          • ŻYWA LEKCJA HISTORII

          •          29 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa” lekcja historii. Drugi raz odwiedził nas pan Jacek Ordowski, który swoją barwną opowieścią przeniósł słuchaczy do czasu II wojny światowej. Uczniowie klas IV – VIII poznali wiele ciekawych faktów z historii Polski: okoliczności agresji na Polskę, przebieg kampanii wrześniowej z najważniejszymi bitwami i wydarzeniami, m.in. obrona Westerplatte, bitwa nad Bzurą, obrona Warszawy, bitwa pod Kockiem.

                    W trakcie tej nietypowej lekcji historii uczniowie mogli przymierzać przygotowane przez prowadzących stroje i wcielać się w różne postacie, co wywołało spore emocje. Chętni uczniowie zaprezentowali żołnierskie mundury. Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć także kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy AK w czasie II wojny światowej. Uczniowie improwizowali również elementy walki.

                  Opowieść pana Jacka, mundury, broń pobudziły wyobraźnię uczestników „żywej” lekcji historii. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie!

             

        • Wizyta kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura
          • Wizyta kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura

          • 27 listopada 2019 roku, w ramach kanonicznej wizytacji Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Turośli, gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Jerzego Mazura w asyście Księdza Proboszcza Tomasza Orłowskiego.
            W szkolnej sali widowiskowo-sportowej, w odświętnych strojach, z niecierpliwością czekali na spotkanie z  niecodziennym Gościem nauczyciele, pracownicy obsługi,  rodzice i uczniowie. Na powitanie rozbrzmiała, przy akompaniamencie gitary, piękna pieśń Bądź pozdrowiony, gościu nasz w wykonaniu naszych uczniów. Następnie kilka ciepłych słów w imieniu wszystkich zebranych skierowała do Księdza Biskupa Pani Dyrektor Szkoły i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego, przygotowanego specjalnie na tę uroczystość przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Potem dwoje dzieci wręczyło  Księdzu Biskupowi świąteczny upominek.
            Na koniec  Ks. Biskup Jerzy Mazur serdecznie  podziękował artystom za piękny montaż słowno-muzyczny i wygłosił pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Podziękował Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom za kształtowanie pozytywnych postaw i życzył, aby nadal podejmowali trud wychowania młodego pokolenia. Następnie wspólnie odmówiliśmy modlitwę i otrzymaliśmy pasterskie błogosławieństwo. Później Ks. Biskup udał się na krótkie spotkanie z Radą Pedagogiczną. Ten wyjątkowy dzień oraz słowa wypowiedziane z ust dostojnego Gościa z pewnością na długo zapiszą się w sercach wszystkich uczestników.

        • Wycieczka do Pisza
          • Wycieczka do Pisza

          •  27.11.2019 roku  uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń wybrali się autokarem na wycieczkę do Pisza. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Urzędu Pocztowego. Dzieci poznały zadania, jakie spełnia ten urząd i jak ważna oraz odpowiedzialna jest praca listonosza.  Dowiedziały się także, w jaki sposób segreguje się paczki i listy. Poznały również drogę, jaką  musi przebyć list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Najwięcej radości sprawiło im samodzielne stawianie pieczątek z datą. Na zakończenie spotkania, w ramach podziękowania, wręczyliśmy  pani urzędniczce miły upominek - stroik świąteczny z najlepszymi życzeniami.
            Następnie udaliśmy się do Piskiego Domu Kultury, by obejrzeć przedstawienie Brzydkie Kaczątko. Spektakl opowiadał o Marysi, uroczej dziewczynce, która doświadczała trudnego czasu dorastania. Myślała, że nikt jej nie kocha. Gdy miała już wszystkiego dość, niespodziewanie zjawił się bajkopisarz H.Ch.Andersen i opowiedział jej bajkę o Brzydkim Kaczątku. Widowisko niosło przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy nawet częściej  czują się brzydkimi kaczątkami.
            Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń oraz wzbogaciła ich wiedzę.  

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • W dniu 25 listopada dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Bardzo miłą niespodzianką były babeczki upieczone przez Panią M. Krysiak. Dzieci słuchały czytanych wierszy i  fragmentów książek o niedźwiadkach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

             

             

        • Wycieczka do Olsztyna
          • Wycieczka do Olsztyna

          • W czwartek, 14 listopada 2019 roku wybraliśmy się  autokarem do Olsztyna na szkolną wycieczkę, której uczestnikami byli uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami. Około godz.6.30  zebraliśmy się przed szkołą, po czym wyruszyliśmy w drogę. Podróż upłynęła  bardzo szybko i przyjemnie, ponieważ pani dyrektor  opowiadała nam zaczerpniętą z mitologii historię Pentezylei  oraz  ciekawostki związane z  Mikołajem Kopernikiem.
            Na miejsce dotarliśmy zgodnie z planem i od razu udaliśmy się do Olsztyńskiego Teatru Lalek  na spektakl pt. Pentezylea, który opowiadał  o wojnie trojańskiej i dzikich Amazonkach. Choć sztuka była trudna i nie dla każdego zrozumiała,  a scenografia i kostiumy skromne, to niewątpliwie na uwagę zasługiwały wspaniały śpiew, muzyka i gra aktorska.
            Po wizycie w teatrze urokliwymi ulicami Starego Miasta przeszliśmy do olsztyńskiego zamku, by zwiedzić dziedziniec.

            Niektórzy skorzystali z okazji, by przywitać się z Mikołajem Kopernikiem, siedzącym przed zamkiem oraz zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie.
             Kolejnym punktem programu było planetarium. Tu obserwowaliśmy wspaniałe multimedialne  widowisko astronomiczne o budowie Wszechświata i planetach Układu Słonecznego.
            Odwiedziliśmy również  liceum plastyczne, w którym sztuka jest na każdym kroku. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem,  podziwiając wiele niezwykłych  prac młodych artystów.
            Ostatnim etapem wycieczki była zabawa w parku trampolin, gdzie spełniły się nareszcie nasze marzenia o lataniu.
            Po godzinnych zabawach, nieco zmęczeni i bardzo głodni, z wielkim apetytem zjedliśmy wcześniej zamówione pizze i udaliśmy się w drogę powrotną. Do domu dotarliśmy około godz. 17.00.
            Mnóstwo atrakcji i miła atmosfera panująca podczas wycieczki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

                                                                                                         Uczennica klasy VI – Maja

        • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
          • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

          • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. O tym dniu my również pamiętamy i czcimy waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
            W tym  roku w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości już 8 listopada. O godz. 11.11  zebraliśmy się na sali  gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać  hymn państwowy i przyłączyć  się do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu.
            12 listopada  uczciliśmy to święto bardziej uroczyście. Około godziny 10.30 w naszej szkole ponownie rozbrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor i krótko przedstawiła historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Był też wspólny taniec narodowy – polonez, wspólny śpiew pieśni patriotycznych, dyktando dla Niepodległej, quiz historyczny oraz projekcja filmu dotycząca życia mieszkańców II Rzeczypospolitej.

            Uroczystość zakończyła się ogłoszeniem zwycięzców szkolnego konkursu Lapbook – Polska moja Ojczyzna i wręczeniem  nagród ufundowanych przez Radę Rodziców i Panią Dyrektor.

             

            Zwycięzcami zostali:
            1. miejsce - Nikodem Jędrzejczyk – kl. IV

             2. miejsce – Kinga Krzynowek -  kl. VI

            3. miejsce – Dominik Nosek – kl. VI

            Wyróżnienia : Maria Padiasek i Łucja Jędrzejczyk – kl.VIII.

             Pamiętajmy, że Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby wszyscy uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele mogli stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakami.

             

        • Szkoła Pamięta
          • Szkoła Pamięta

          •            24 października szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Bieżący rok to rok ważnych wydarzeń - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O tych wydarzeniach przypomniały uczniom i rodzicom między innymi ekspozycje      i gazetki na szkolnym korytarzu. Przywołaliśmy również wspomnienie o tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Taką postacią jest Stanisław Karolkiewicz „Szczęsny”, dowodzący akcją partyzancką w okolicy      Turośli 15.08.1943r.

                       W przededniu Święta Zmarłych w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy odeszli na zawsze, a byli związani z naszą placówką.  Na cmentarzu parafialnym zapalono znicz przy grobie zmarłej kilka lat temu nauczycielki.

                   28-29 października uczniowie klasy VIII pod opieką nauczycielki historii odwiedzili dwa poniemieckie cmentarze - jeden niedaleko Ciesiny, drugi w lesie przed Karpą. Uprzątnięto miejsce spoczynku i zapalono znicze. Wizyta na starym cmentarzu była również okazją do rozmów o historii regionu.

             

        • XIX Dzień Papieski
          • XIX Dzień Papieski

          •  16 października 2019 roku w naszej szkole uczciliśmy 19. Dzień Papieski. Dokładnie w tym dniu przypada 41. pamiętna rocznica wyboru Polaka, kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas przerwy na szkolnym korytarzu zgromadziła się cała społeczność szkolna. By przeżyć ten czas w radosnej atmosferze, wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń Ojca Świętego – Barkę. O oprawę muzyczną zadbał ks. R. Elert. Przygotowano piękną gazetkę o tematyce papieskiej oraz ciekawe albumy zawierające informacje związane z Papieżem.
            Obchody Dnia Papieskiego  są potwierdzeniem tego, że Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyją w sercach Polaków. Łączą tysiące ludzi wokół jego postaci i przesłania, które po sobie zostawił.

        • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          •  14 października 2019 r. o godz.8.30 w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem Pierwszoklasistów. Przybyli na nią  pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.
               Na początku Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich gości, a następnie  podziękowała  pracownikom szkoły za całoroczny trud oraz złożyła  serdeczne życzenia. Wyróżniła również kilkoro nauczycieli oraz  pracowników obsługi za sukcesy w pracy .
              Później zaprosiła na szkolną scenę - bohaterów dnia - uczniów klasy I. Dzieci, by odczarować zaklęcie, która rzuciła na nie zła wróżka, musiały wykazać się szeroką wiedzą i wieloma umiejętnościami. Stanęły na wysokości zadania i zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły, następnie złożyły uroczystą przysięgę. Potem Pani Dyrektor dokonała tradycyjnego pasowania, a rodzice dumnym uczniom wręczyli drobne upominki.

             

            Następnie scenę przejęli starsi koledzy i koleżanki, którzy piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili
            i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczycieli, ich poświęcenie i troskę. Każdy pracownik szkoły otrzymał piękną laurkę z gorącymi życzeniami wykonaną przez uczniów.
              Na zakończenie akademii głos zabrały przedstawicielki  Rady Rodziców, które również złożyły szczere podziękowania i serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz wręczyły wspaniałe upominki z pięknym przesłaniem : Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwijać… 
              Po zakończeniu akademii Pierwszoklasiści udali się z uczniami klas II i III na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, a starsi do klas na krótkie spotkanie ze swoimi wychowawcami.

              Szczególne podziękowania za przygotowanie wspaniałej uroczystości Ślubowania należą się wychowawczyni klasy I – Pani Ewie Stachelek oraz kochanym Mamom za  smakołyki, których z pewnością  nie zabrakło Pierwszakom na stołach w tym tak ważnym dla nich dniu.
              Dziękujemy również za pomoc Samorządowi Uczniowskiemu, którym kieruje Pan J. Knyżewski i niezawodnej Radzie Rodziców.

        •  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W dniu 4 października 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach,   a także uświadomić, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. W szkole Święto Tabliczki Mnożenia rozpoczęło się  w poniedziałek 30 września 2019 roku. Została wykonana na holu szkolnym gazetka informująca o tym wydarzeniu. Kolejnym etapem były powołane patrole egzaminacyjne,  które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów klas III-VIII. Ponadto  uczniowie  wzajemnie przepytywali się w klasach z tabliczki mnożenia. Odbyły się gry i zabawy z jej znajomości. Na  lekcjach matematyki przeprowadzone zostały konkursy, które wyłoniły Liderów  Tabliczki Mnożenia.

            Na zakończenie obchodów tego wydarzenia zostały przeprowadzone egzaminy pisemne, które odbywały się na sali gimnastycznej. Uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i certyfikat. Ciekawą atrakcją okazały się zabawy ze skakanką sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia pozwalające zdobyć tytuł „Królowej lub Króla Skakanki”.

            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta, cieszymy się  z  rozdanych tytułów Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

            Koordynatorami akcji były- Małgorzata Ruszczyk i Ewa Stachelek

        • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
          • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          • Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy  Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku odbyło się  03 października 2019 roku, oczywiście
            w plenerze – na boisku szkolnym. Tę wspaniałą ucztę przygotowali rodzice naszych uczniów. Choć królowały  tradycyjnie pieczone w ognisku  ziemniaki, to nie zabrakło również innych smakołyków. Obecny ksiądz R. Elert przyczynił się do uatrakcyjnienia imprezy. Grając na gitarze, zachęcił uczestników święta do wspólnego śpiewu.

             Wszyscy wracali do domu w dobrym humorze, z  uśmiechem oraz  śladami na twarzach po pieczonych smakołykach.

            Gorące podziękowania należą się Rodzicom za wspaniałą organizację
            tej imprezy i wspólną zabawę.
            Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne święto za rok!

        • Europejski Dzień Języków
          • Europejski Dzień Języków

          • Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej. 

            Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. 

            Dnia 26 września 2019 r obchodziliśmy również w naszej szkole EUROPEJSKI  DZIEŃ JĘZYKÓW

            Co się wydarzyło?

            • odbyły się quizy wiedzy o krajach anglo -  i niemieckojęzycznych (Kahoot);
            • klasy IVVIII wykonały plakaty wybranych państw europejskich;
            • na holu i w sali humanistycznej pojawiły się gazetki tematyczne;
            • uczniowie klas IVVIII zebrali się na sali gimnastycznej, aby  zaśpiewać wspólnie  piosenkę “Panie Janie” w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
        • Akcja Sprzątania Świata - Polska 2019
          • Akcja Sprzątania Świata - Polska 2019

          • W dniu 25.09.2019 r tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Hejdyku uczestniczyła w XXVI ogólnopolskiej Akcji ,,Sprzątanie Świata-Polska 2019”. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0-VIII oraz nauczyciele. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to ,, Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. Celem tegorocznej edycji było wsparcie selektywnej zbiórki odpadów.

            Trasę sprzątania skupiliśmy głównie na terenach leśnych i Hejdyka. Ruszyliśmy do pracy po 3 godzinach lekcyjnych zgodnie z ustalonym harmonogramem. Urząd Miejski w Piszu zaopatrzył sprzątających w worki. Zebrane śmieci były segregowane i zostały zabrane przez Zakład Usług Komunalnych w Piszu. Piękna pogoda sprzyjała wykonaniu zaplanowanych działań. Na zakończenie akcji było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, które ufundował Urząd Miejski w Piszu.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

          • 2 września 2019 roku, punktualnie o godz.8.00, w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły p. G. Bałdyga serdecznie powitała  przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, niegasnącego zapału, dużo cierpliwości i sił w pokonywaniu trudności. Szczególne słowa otuchy skierowała do najmłodszych - przedszkolaków i pierwszoklasistów, którym trudniej odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas  oraz nowych  nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli pracę w naszej placówce. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

            Tysiące szkół, tysiące klas                                                             
            Rozwarło swoje bramy...
            Do wspólnej pracy stańmy dziś.
            Uwaga! Za – czy – na – my!